Rychlovarný kotel EUROLUX PERMAPRESS EGS 060

Výška: 850 mm Šířka: 800 mm
Hloubka: 706 mm Proud: 230 V, 50 Hz
Medium: zemní plyn 20 mbar Objem: 60 litrů

Vysvětlivky k piktogramům
Podrobné informace

Popis

Rychlovarný kotel EUROLUX PERMAPRESS

Zařízení vyrobeno z nerezové oceli – krycí deska, vnější kotel, jeho víko a madlo, plášť zařízení, nosné profily, síto na výroku, rám vnitřního kotle a závěs víka z chromniklové oceli 1.4301, dno vnitřního kotle z chromniklmolybdentitanové oceli 1.4571.

Víko kotle má zdvojenou stěnu, je izolované, odlehčené pružinou a vyvážené, opatřené zapuštěným madlem.

Přípojka vody je vyrobena z mědi. Vyprazdňování vnitřního kotle se provádí pojistným výpustným kohoutem Js 40 (1 1/2”) pochromovaným. Kohout je zabudován do zařízení a upevněn zevně šroubem.

Zařízení je skříňového typu, jeho těleso tvoří plášť s příčným nosníkem, ovládací panel a kryt podstavce. Všechny hrany v dosahu obsluhy jsou opatřeny ochrannými profilovými lištami. Jednodílný plášť zařízení je stabilní, samonosný, uzavřený ze tří stran a svařený se základovým rámem.

Ovládací panel s regulačními a indikačními prvky je skloněn pod úhlem 14º.

Na hrany krycí desky jsou ze tří stran průběžně přivařeny lemy výšky 50 mm, zabroušené, se zaoblenými rohy. Vody, případně nahromaděná na desce se odvádí výtokovou trubkou. Přední lem desky je zaoblen (poloměr 15 mm) a slouží jako odkapní žlábek. Vzadu je deska opatřena lemem výšky 20 mm pro upevnění na zeď nebo umístění krycí lišty. Přesazení desky vůči tělesu zařízení je vpředu 61 mm, vzadu 10 mm a po stranách 3,5 mm.

Vnější povrchy jsou leštěny (brusivo 240) a následně orovnány ( Scotchband 180).

Propojení zařízení se provádí pomocí vsazených U-profilů s krytými šroubovými spoji, resp. svislými lištami z chromniklové oceli (zvláštní vybavení). Plášť zařízení je po straně opatřen vyraženými výstupky pro zasunutí lišt.

Rozměry vnitřního kotle : průměr 484 mm, výška 410 mm, využitelná kapacita 63,5 litru – při odstupu obsahu kotle od jeho okraje 45 mm. Značení náplně kotle s dělením po deseti litrech je umístěno na jeho stěně.

Přívod vody do vnitřního kotle je otočnou armaturou, spojenou s víkem. Do přední lišty je zabudována směšovací baterie Js 20 (3/4“) s přívodem teplé a studené vody, resp. analogovým manometrem pro indikaci tlaku ve vyvíječi páry.

Uzavřený, patentovaný systém ohřevu PERMAPRESS nevyžaduje údržbu, je vybaven ochranou proti chodu naprázdno, zabudovaným tlakoměrem a pojistnou armaturou.

Plynový hořák je vybaven termoelektrickým zapalováním, zapalovací pojistkou a piezzoelektrickým zapalováním.

Teplota vařeného pokrmu se reguluje ručně, páčkou lze nastavit běžný nebo rychlá postup vaření.

Vpravo vzadu za krycí deskou je umístěna šachta na odvod výparů. Při instalaci pod podvěšený strop a s pevnou přípojkou je vybavena přerušovačem tahu, při umístění pod odsavač par (zajišťuje uživatel) je výškově představitelná o 330 mm a bez přerušovače tahu.

Připojení zařízení se provádí zespodu nebo zezadu, veškerá údržba zepředu.

Příslušenství:

  • síto do výtokové trubky
  • šachta odvodu výparů s přerušovačem tahu (ZUB 828) nebo bez něj (ZUB 829) – pouze na zvláštní objednávku.

Zařízení je chráněno proti odstřikující vodě (druh ochrany IPX 5), nese značku CE.

Zařízení je uloženo na výškově představitelných plastových nožkách (průměr: horní část 70 mm, šroubová vložka 50 mm), příp. určeno pro umístění na betonový podstavec výšky 150 mm (zajišťuje uživatel).

Poptat Rychlovarný kotel EUROLUX PERMAPRESS EGS 060

Povinné údaje:
Technická data

Výška: 850 mm
Šířka: 800 mm
Hloubka: 706 mm
Proud: 230 V, 50 Hz
Medium: zemní plyn 20 mbar
Objem: 60 litrů

COPYRIGHT 2007 KÜPPERSBUSCH