Elektrická kompenzační sklopná pečící pánev FEP910

Výška: 850 mm Příkon: 16 kW
Šířka: 1400 mm Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 80 l Proud: 400V 3N AC 50 Hz 17 A

Vysvětlivky k piktogramům
Podrobné informace

Popis

PREMIUM LINE Elektrická kompenzační sklopná pečící pánev s elektronickou termoregulací

Provedení přístroje v CrNi ocel: krycí deska, poklop a úchyt, kryt přístroje, nosné profily a povrch pánve z CrNi oceli 1.4301.

Trubka topného tělesa je z CrNi oceli 1.4833. Dno pánve je ze spojovacího materiálu s hliníkovým jádrem, oboustranné pokovené z CrNi oceli 1.4301 (kompenzační dno). Otočný kloub víka je pochromovaný. Víko (poklop) je odpružené, vyvážené a vybavené rukojetí. Vyprázdnění pánve se provádí za pomocí zabudovaného výtoku. Tepelná izolace pánve je provedena ze sklotextilní plsti podle nejnovějších předpisů (technické předpisy pro nebezpečné látky TRGS 905 a směrnice 97/69/EG nebo Evropské komise). Tepelná izolace přístroje je minimálně 20 mm silná.

Vnější plochy jsou obroušeny na zrnitosti 240 a následně potaženy za pomoci Scotchband 180er.

Hrana krycí desky je vzadu o 20 mm zvýšena a na obou nosnících po stranách o 50 mm snížena, vepředu s pravoúhlou hranou. Kryt spínače je na pravém nosníku o 150 mm vyvýšen a proveden jako pultový kryt se sklonem 14º pro obsluhu. Odsazení spodní hrany krytu spínače od krycí desky je 10 mm. Přední kryt na levém nosníku je proveden v desingu krytu spínače.

Vnitřní rozměry pánve (šířka x hloubka x výška): 928 x 640/681 x 184 mm s rádiem stran a dna R=3mm; plochou na pečení 0,594 m2. Maximální objem činí 103 litrů; užitečný objem podle DIN 18857 je 80 litrů. Sklon přední strany pánve je 12,0º ke kolmici.

Díky vysoké tepelné vodivosti hliníkového jádra pánve se kompenzační dno chlubí ideálním rozdělením tepla, nepřekonatelnou rovnoměrností pečení a nejkratším časem záhřevu ze všech doposud známých materiálů, ze kterých se vyrábí dna pánví. Pomocí elektronické, čtyřbodové tepelné regulace bude reakční doba při vložení studených potravin na libovolném místě pánve redukována na minimum.

Pomocí tohoto je dosaženo časových i energetických úspor.

Tepelné roztahování 3 vrstev je kompenzováno tak, že samotné popraskání nebo poničení dna pánve, které by mohlo vzniknout při šoku způsobeném náhlým působením studené vody je vyloučeno. Povrch stěn a dna pánve je otryskán ocelovými kuličkami, tím se zabrání zatuhnutí nebo připečení připravovaného pokrmu tak, jak je tomu u hladkých povrchů („Anti-Half-Effekt“). Tím je dosaženo hygieničnosti a lehkosti čistění přístroje.

Sklopná pánev je určena k víceúčelovému použití, např. k vaření v uzavřených nádobách, dušení v děrovaných nádobách stejně tak k přípravě světlých omáček, polévek a vaječných pokrmů.

Pánev je ve středu mezi postranními rukojetěmi vybavena tak, že se dá otáčet. Tato pro hygienické čištění určená osa je bez šroubů a štěrbin; s průměrem 95 mm. Odstup pánve od nosníku je optimalizovaný.

Motorické sklápění pomocí lineárního pohonu (0,12 kW). Jednoduché a precizní ovládání pomocí chráněných tlačítek. Motor je tichý a stejnoměrného výkonu; precizní uložení zabrání také při intervalovém vypuštění v každé pozici „vylití“ obsahu pánve. Velice rychlí zpětný chod (cca 9 sec).

Sklápěcí osa pánve se nachází v přední části. Pomocí dopředu provedeného otočného bodu bude dosaženo přesného vypuštění tak, aby nemusela být popostrkována záchytná nádoba.

Motor je vybaven tepelnou ochranou zabraňující přehřátí a integrovaným proudovým vypínačem zabraňujícím přetížení.

Ve spodní části dopředu otevřený výklenek v hygienickém provedení (H1) se spádem k předku přístroje.

Přístroj je standardně určen k připojení zepředu nebo zezadu.

Elektronická regulace teploty od 50 do 300ºC pomocí PE-regulátoru s automatickým, tepelné řízeným zpětným vypínáním s částečným zatížením. Teplota, doba provozu je z diod LED. Elektronika je vybavena pojistkou proti výpadku proudu. Ohřev pánve je pomocí trubkovitých topných těles. Maximální bezpečnosti a ochrany obsluhujícího a čistícího personálu je dosaženo pomocí automatického vypnutí ohřevu při sklápění.

Chráněná tlačítka (tlačítka, která jsou překryta ochrannou fólií proti vniknutí vlhkosti) jsou provedena z velkých, dobře obslužných tlačítek s oddělenými digitálními číslicemi pro teplotu a čas.

Elektronika je standardně v provedení TTY/RS485-rozhraní.

Standardně je přístroj opatřen beznapěťovými kontakty pro oboustrannou signalizaci (komunikaci) a napěťově zatíženými kontakty pro optimální výkon. Stykače a řídící vedení jsou mimo instalaci; dodatečný stykač je taktéž jako druhé bezpečnostní opatření podle VDE/IEC mimo instalaci zamýšlen.

Postranní připojení přístroje jsou přístupné i zepředu, taktéž všechny údržby je možno provádět zepředu.

Pohyblivá sprška s hadicí nebo otočný kohout jsou jako příslušenství za příplatek k dodání (stavebnicový systém).

Ochrana proti úniku vody (typ ochrany IPX 5). Certifikát VDE.

Přístroj je vybaven výškově nastavitelnými nožičkami z umělé hmoty (o průměru: horní díl 70 mm, zasunovací díl 50 mm) nebo je možno přístroj postavit na 150 mm vysoký vnější betonový sokl.

Poptat Elektrická kompenzační sklopná pečící pánev FEP910

Povinné údaje:
Technická data

Výška: 850 mm
Příkon: 16 kW
Šířka: 1400 mm
Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 80 l
Proud: 400V 3N AC 50 Hz 17 A
Plocha na pečení: 0,47 m2

COPYRIGHT 2007 KÜPPERSBUSCH