PREMIUM LINE Plynový rohový kotel FGR 400

Výška: 850 mm Šířka: 2200 mm
Hloubka: 850 mm Užitečný objem: 400 l
Proud: 230V, 50 Hz, 10 A Zemní plyn: 20 mbar

Vysvětlivky k piktogramům
Podrobné informace

Popis

PREMIUM-LINE Plynový-rohový-kotel s elektronickou termoregulací

Provedení přístroje v CrNi oceli: krycí deska, vnější kotle, poklop a úchyt kotle, povrch přístroje, nosné profily, výtokové síto, stejně tak vnitřní rám kotle z CrNi oceli 1.4301; dno vnitřku kotle z CrNiMoTi oceli 1.4571. Otočný kloub poklopu je pochromován. Víko (poklop) je odpružené, vyvážené a vybavené rukojetí. Tepelná izolace pánve je provedena ze sklotextilní plsti podle nejnovějších předpisů (technické předpisy pro nebezpečné látky TRGS 905 a směrnice 97/69/EG nebo Evropské komise).

Tepelná izolace přístroje je minimálně 20 mm silná.

Vodovodní potrubí je z mědi. Vyprázdnění vnitřku kotle se provádí za pomoci bezpečnostního výtokového ventilu DN 50, který je pochromován; ventil je zastrčen a z venku zabezpečen šroubem. Přední panel je možno pro účely servisních prací také při zastrčeném ventilu a naplněném kotli sejmout.

Vnější plochy jsou obroušeny na zrnitost 240 a následně potaženy za pomoci Scotchband 180er.

Hrana krycí desky je vzadu o 20 mm zvýšena a na ostatních hranách 50 mm snížena, vepředu s pravoúhlou hranou. Odvodnění krycí desky pomocí odtokové trubky. Kryt spínače je o 150 mm vyvýšen a proveden jako pultový kryt se sklonem 14º pro obsluhu. Kryty bez viditelných šroubů nebo mezer. Odsazení spodní hrany krytu spínače od krycí desky je 10 mm.

Užitečný objem je 422 litrů při vzdálenosti hladiny od kraje nádoby 4 cm. V kotli je ryskou vyznačen objem vždy po 10 litrech.

Kotel s velkým rádiem R=60 mm ke kolmici, R=110 mm na dně.

Přívod vody pro vnitřek kotle se provádí přes pohyblivou armaturu umístěnou na krycí desce. Na předním panelu je umístěna mísící baterie DN 20 pro teplou a studenou vodu s ventilem, stejně tak analogový manometr pro zobrazení tlaku v tlakovém kotli.

Přístroj je standardně určen k připojení zdola nebo zezadu. Připojení pro vodu je provedeno za pomoci tlakové hadice obalené ocelovou sítí; připojení plynu je provedeno za pomoci bezpečnostní plynové hadice (obsaženo v dodávce).

Elektronická regulace teploty připravovaného pokrmu je od 40 do 100ºC pomocí PE-regulátoru. Plynový regulační ventil s automatickým, tepelně řízeným zpětným vypínáním s částečným příkonem (varná automatika). Teplota, doba provozu a doba zapnutí je nastavitelná pomocí chráněných tlačítek. Ukazatel požadované a skutečné teploty je z diod LED. Elektronika je vybavena pojistkou proti výpadku proudu. Dle volby nastavitelná délka doby stupně zahřátí tlakové nádoby s omezením teploty pomocí funkce Pressostate.

Chráněná tlačítka (tlačítka, která jsou překryta ochrannou fólií proti vniknutí vlhkosti) jsou provedena z velkých, dobře obslužných tlačítek s oddělenými digitálními číslicemi pro teplotu a čas.

Elektronika je standardně v provedení TTY/RS485-rozhraní.

Bez údržbový, uzavřený ohřevný systém. Ochrana proti vyschnutí, Pressostat a bezpečnostní armatura jsou zabudovány. Ohřev generátoru páry se provádí za pomoci trubkového hořáku pro zemní a zkapalněný plyn; plynový regulační ventil s vysoko-napěťovým zapalováním, termo-elektrické zapalovací jištění a zapalovací uzávěra.

Integrované plynové připojení a uzavírací ventil jsou zabudovány a zepředu lehce přístupně. Postranní připojení přístroje jsou přístupně zepředu, taktéž všechny údržby je možno provádět zepředu.

Standardně je přístroj opatřen beznapěťovými kontakty pro oboustrannou signalizaci (komunikaci).

Doba do varu podle normy DIN 18855 je do 80 minut.

Vlevo vzadu na krycí desce umístěny odvodní (splodinový) výstup (komín) je potřeba při umisťování přístroje umístit k digestoří. Tento výstup je možno o 330 mm výškově nastavit a je opatřen ochranným plechem. Pokud umístíte přístroj pod odvod vzduchu je potřeba odvodní výstup následně umístit 1150 mm od přerušovače tahu.

Příslušenství:

  • 1 výtokové síto
  • 2 tlakové hadice obalené ocelovou sítí pro připojení pitné vody
  • 1 bezpečnostní plynová hadice
  • 1 odvodní komín s přerušovačem tahu (ZUB 788) nebo odvodní komín bez přerušovače tahu (ZUB 789). Odvodní komín se musí objednat odděleně.
Ochrana proti úniku vody (typ ochrany IPX 5). Označení CE (0085 AT ----).

Přístroj je z výroby nastaven na zemní plyn E 20mbar; přestavba na kapalný plyn nebo jiné tlaky může být uskutečněna na základě použití jiných trysek DSA.

Přístroj je vybaven výškově nastavitelnými nožičkami z umělé hmoty (o průměru: horní díl 70 mm, zasunovací díl 50 mm) nebo je možno přístroj postavit na 150 mm vysoký vnější betonový sokl.

Kapacita: 12 x GN 1/1 200 mm

Příkon 0,05 kW

Poptat PREMIUM LINE Plynový rohový kotel FGR 400

Povinné údaje:
Technická data

Výška: 850 mm
Šířka: 2200 mm
Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 400 l
Proud: 230V, 50 Hz, 10 A
Zemní plyn: 20 mbar

COPYRIGHT 2007 KÜPPERSBUSCH