PREMIUM LINE Rychlovarný kotel FNS 100

Výška: 850 mm Šířka: 800 mm
Hloubka: 850 mm Užitečný objem: 100 l
Proud: 230V, 50 Hz, 10 A :

Vysvětlivky k piktogramům
Podrobné informace

Popis

PREMIUM-LINE Rychlovarný-kotel pro ohřev ND-parou s elektronickou termoregulací

Provedení přístroje v CrNi oceli: krycí deska, vnějšek kotle, poklop a úchyt kotle, povrch otočného kloubu poklopu, povrch přístroje, nosné profily, výtokové síto, stejně tak vnitřní rám kotle z CrNi oceli 1.4301; dno vnitřku kotle z CrNiMoTi oceli 1.4571.

Otočný kloub poklopu je pochromován. Víko (poklop) je odpružené, vyvážené a vybavené rukojetí. Tepelná izolace pánve je provedena ze sklotextilní plsti podle nejnovějších předpisů (technické předpisy pro nebezpečné látky TRGS 905 a směrnice 97/69/EG nebo Evropské komise).

Tepelná izolace přístroje je minimálně 20 mm silná.

Vodovodní potrubí je z mědi. Vyprázdnění vnitřku kotle se provádí za pomoci bezpečnostního výtokového ventilu DN 40, který je pochromován; ventil je zastrčen a z venku zabezpečen šroubem. Přední panel je možno pro účely servisních prací také při zastrčeném ventilu a naplněném kotli sejmout.

Vnější plochy jsou obroušeny na zrnitost 240 a následně potaženy za pomoci Scotchband 180er.

Hrana krycí desky je vzadu o 20 mm zvýšena a na ostatních hranách 50 mm snížena, vepředu s pravoúhlou hranou. Odvodnění krycí desky pomocí odtokové trubky. Kryt spínače je o 150 mm vyvýšen a proveden jako pultový kryt se sklonem 14º pro obsluhu. Kryty bez viditelných šroubů nebo mezer. Odsazení spodní hrany krytu spínače od krycí desky je 10 mm.

Vnitřní rozměry kotle: průměr 584 mm, výška 470 mm; užitečný objem je 109 litrů při vzdálenosti hladiny od kraje nádoby 4 cm. V kotli je ryskou vyznačen objem vždy po 10 litrech.

Přívod vody pro vnitřek kotle se provádí přes pohyblivou armaturu umístěn na krycí desce. Na krytu spínače je umístěna mísící baterie pro teplou a studenou vodu s ventilem.

Přístroj je standardně určen k připojení zdola nebo zezadu. Připojení pro vodu je provedeno za pomoci tlakové hadice obalené ocelovou sítí; připojení páry je provedeno taktéž za pomoci tlakové hadice obalené ocelovou sítí (obsaženo v dodávce).

Elektronická regulace teploty připravovaného pokrmu je od 40 do 100ºC pomocí PE-regulátoru s automatickým, tepelně řízeným zpětným vypínáním s částečným příkonem (varná automatika). Teplota, doba provozu a doba zapnutí je nastavitelná pomocí chráněných tlačítek. Ukazatel požadované a skutečné teploty je z diod LED. Elektronika je vybavena pojistkou proti výpadku proudu. Dle volby nastavitelná délka doby stupně zahřátí tlakové nádoby.

Chráněná tlačítka (tlačítka, která jsou překryta ochrannou fólií proti vniknutí vlhkosti) jsou provedena z velkých, dobře obslužných tlačítek s oddělenými digitálními číslicemi pro teplotu a čas.

Elektronika je standardně v provedení TTY/RS485-rozhraní.

Při stupni zahřátí jsou oba magnetické ventily otevřené; při stupni udržení teploty je jeden magnetický ventil stále uzavřen.

Ohřev pomocí přímého přívodu páry do mezipláště. Povolený tlak 0,3 – 0,5 bar. Tlaková nádoba s automatickým odvzdušňovacím zařízením.

Kuličkový plovoucí odváděč kondensátu nebo termický Kapslový odváděč kondensátu (vždy s automatickým odvzdušňovačem) stejně tak bezpečnostní ventil jsou mimo instalaci zamýšleny.

Postranní připojení přístroje jsou přístupné i zepředu, taktéž všechny údržby je možno provádět zepředu. Standardně je přístroj opatřen beznapěťovými kontakty pro oboustranou signalizaci (komunikaci).

Doba varu podle normy DIN 18855 je 19 minut.

Příslušenství:

  • 1 výtokové síto
  • 1 tlaková hadice obalená ocelovou sítí pro připojení ND-páry
  • 2 tlakové hadice obalené ocelovou sítí pro připojení pitné vody

Ochrana proti úniku vody (typ ochrany IPX 5). Označení CE (0085 AT ----).

Přístroj je vybaven výškově nastavitelnými nožičkami z umělé hmoty (o průměru: horní díl 70 mm, zasunovací díl 50 mm) nebo je možno přístroj postavit na 150 mm vysoký vnější betonový sokl.

Poptat PREMIUM LINE Rychlovarný kotel FNS 100

Povinné údaje:
Technická data

Výška: 850 mm
Šířka: 800 mm
Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 100 l
Proud: 230V, 50 Hz, 10 A

COPYRIGHT 2007 KÜPPERSBUSCH