PREMIUM LINE Elektrický rychlovarný kotel FES 060

Výška: 850 mm Příkon: 12 kW
Šířka: 700 mm Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 60 l Proud: 400V 3N AC 50 Hz 16 A

Vysvětlivky k piktogramům
Podrobné informace

Popis

PREMIUM-LINE Elektrický-rychlovarný-kotel s elektronickou termoregulací

Provedení přístroje v CrNi oceli: krycí deska, vnějšek kotle, poklop a úchyt kotle, povrch přístroje, výtokové síto, stejně tak vnitřní rám kotle z CrNi oceli 1.4301.

Trubka topného tělesa je z CrNi oceli 1.4301. Dno vnitřku kotle z CrNiMoTi oceli 1.4571.

Otočný kloub poklopu je pochromován. Víko (poklop) je odpružené, vyvážené a vybavené rukojetí. Tepelná izolace pánve je provedena ze sklotextilní plsti podle nejnovějších předpisů (technické předpisy pro nebezpečné látky TRGS 905 a směrnice 97/69/EG nebo Evropské komise).

Tepelná izolace přístroje je minimálně 20 mm silná.

Vodovodní potrubí je z mědi. Vyprázdnění vnitřku kotle se provádí za pomoci bezpečnostního výtokového ventilu DN 40, který je pochromován; ventil je zastrčen a z venku zabezpečen šroubem. přední panel je možno pro účely servisních prací také při zastrčení ventilu a naplněném kotli sejmout.

Vnější plochy jsou obroušeny na zrnitost 240 a následně potaženy za pomoci Scotchband 180er.

Hrana krycí desky je vzadu o 20 mm zvýšena a na ostatních hranách 50 mm snížena, vepředu s pravoúhlou hranou. Odvodnění krycí desky pomocí odtokové trubky. Kryt spínače je o 150 mm vyvýšen a proveden jako pultový kryt se sklonem 14º pro obsluhu. Kryty bez viditelných šroubů nebo mezer. Odsazení spodní hrany krytu spínače od krycí desky je 10 mm.

Vnitřní rozměry kotle: průměr 484 mm, výška 410 mm; užitečný objem je 93 litrů při vzdálenosti hladiny od kraje nádoby 4 cm. V kotli je ryskou vyznačen objem vždy po 10 litrech.

Přívod vody pro vnitřek kotle se provádí přes pohyblivou armaturu umístěnou na krycí desce. Na krytu spínače je umístěna mísící baterie pro teplou a studenou vodu s ventilem, stejně tak analogový manometr pro zobrazení tlaku v tlakovém kotli.

Přístroj je standardně určen k připojení zdola nebo zezadu. Připojení pro vodu je provedeno za pomoci tlakové hadice obalené ocelovou sítí.

Elektronická regulace teploty připravovaného pokrmu je od 40 do 100ºC pomocí PE-regulátoru s automatickým, tepelně řízeným zpětným vypínáním s částečným zatížením (varná automatika).Teplota, doba provozu a doba zapnutí je nastavitelná pomocí chráněných tlačítek. Ukazatel požadované a skutečné teploty je z diod LED. Elektronika je vybavena pojistkou proti výpadku proudu. Dle volby nastavitelná délka stupně zahřátí tlakové nádoby s omezením teploty pomocí funkce Pressostate.

Chráněná tlačítka (tlačítka, která jsou překryta ochrannou fólií proti vniknutí vlhkosti) jsou provedena z velkých, dobře obslužných tlačítek s oddělenými číslicemi pro teplotu a čas.

Elektronika je standardně v provedení TTY/RS485-rozhraní.

Bez údržbový, uzavřeny PERMAPRESS-ohřevný systém. Ochrana proti vyschnutí, Pressostat a bezpečnostní armatura jsou zabudovány. Ohřev generátoru páry se provádí za pomoci ponorného tělesa ve vodní koupeli. Stupeň ohřevu se dvěmi elektrickými okruhy; při stupni předehřátí bude jeden okruh vypnut.

Standardně je přístroj opatřen beznapěťovými kontakty pro oboustrannou signalizaci (komunikaci) a napěťově zatížitelnými kontakty pro optimální výkon. Stykače a řídící vedení jsou mimo instalaci; dodatečný stykač je taktéž jako druhé bezpečnostní opatření podle VDE/IEC mimo instalaci zamýšlen.

Postranní připojení přístroje jsou přístupné i zepředu, taktéž všechny údržby je možno provádět zepředu.

Doba varu podle normy DIN 18855 je do 30 minut.

Příslušenství:

  • 1 výtokové síto
  • 2 tlakové hadice obalené ocelovou sítí pro připojení pitné vody

Ochrana proti úniku vody (typ ochrany IPX 5). Označení CE. Certifikát VDE.

Přístroj je vybaven výškově nastavitelnými nožičkami z umělé hmoty (o průměru: horní díl 70 mm, zasunovací díl 50mm) nebo je možno přístroj postavit na 150 mm vysoký vnější betonový sokl.

Poptat PREMIUM LINE Elektrický rychlovarný kotel FES 060

Povinné údaje:
Technická data

Výška: 850 mm
Příkon: 12 kW
Šířka: 700 mm
Hloubka: 850 mm
Užitečný objem: 60 l
Proud: 400V 3N AC 50 Hz 16 A

COPYRIGHT 2007 KÜPPERSBUSCH